niedziela, 31 marca 2013

Podsumowanie marca

Plany na marzec wyglądały tak:

a ich realizacja tak:

Na zdjęciu po prawej brakuje Rozdroży - pofrunęły do kolejnej czytelniczki, Tego obcego - oddałam do biblioteki, oraz I wciąż ją kocham - nieprzeczytana, przechodzi na kwiecień. Są za to dwie dodatkowe książki, które towarzyszyły mi w podróży do Paryża, ale ponieważ żadnej z nich nie przeczytałam w całości, nie zaliczam ich więc do przeczytanych. Są to: Paryż na widelcu Stephena Clarke'a i Słodkie życie w Paryżu Davida Lebovitza.

Tak więc w marcu przeczytałam w całości dziewięć książek, w tym cztery recenzyjne, trzy własne, jedną z biblioteki, jedną z Podaj książkę; wzięłam udział w czterech wyzwaniach: Trójka e-pik, Niezapomniane lektury z dzieciństwa, Booktrotter, Z półki. Z tego sześć książek doczekało się już opinii, trzy doczekają się w najbliższych dniach.

A dokładnie wygląda to tak:

1. Recepta na miłość- Barbara O'Neal; recenzyjna od Wydawnictwa Literackiego; Wyzwanie Trójka e-pik: powieść o kobietach; 7/10
2. Moja Islandia - Magdalena Anna Węcławiak; recenzyjna od Novae Res; 6/10
3. Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa; Wyzwanie Niezapomniane lektury z dzieciństwa; z biblioteki; 7/10
4. Pięć osób, które spotykamy w niebie - Mitch Albom; Z półkiWyzwanie osobiste Lista nr 2; Wyzwanie Trójka e-pik: książka z listy BBC; 8/10
5. Podróż do miasta świateł - Małgorzata Gutowska-Adamczyk; Wyzwanie osobiste Lista nr 4 Ileż można zwlekać...; Wyzwanie Trójka e-pik: powieść o nieszczęśliwej miłości; Z półki; 8/10
6. Rozdroża - William P. Young; Podaj książkę; 3/10
7. Spacerem po Paryżu - Pas Paschali, Brian Robinson; własna; 3/10
8. Pensjonat wśród róż - Debbie Macomber; recenzyjna od Wydawnictwa Literackiego; 6/10
9. Na Złotej Górze - Lisa See; Wyzwanie Booktrotter; recenzyjna od Świata Książki; 5/10


Jestem więc bardzo zadowolona, bo mimo że miesiąc był trochę nietypowy - podróż, święta - i czasu na czytanie nieco mniej, to udało mi się przeczytać całkiem sporo ;-)

16 komentarzy:

 1. Nie całkiem sporo, a sporo :-D Widzę trochę średniaków, a nawet dwie chały - na pewno nie było monotonnie :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Imponujący stosik. trochę się tego nazbierało. Osobiście chciałabym przeczytać ,,Receptę na miłość'', gdyż jej fabuła mnie akurat zaciekawiła.
  Pozdrawiam serdecznie i zimowo :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, Receptę polecam, zwłaszcza na takie dni, jak dzisiaj ;-)

   Usuń
 3. Zazdroszczę Lisy See, bardzo lubię jej prozę, a tej książki nie miałam jeszcze okazji czytać :-)
  Fantastyczny stosik!
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię Lise See :-) Ta książka była dla mnie najtrudniejsza, z tych, które czytałam do tej pory, ale i tak, jak na sagę rodzinną, całkiem przystępnie napisana.

   Usuń
 4. Bardzo zróżnicowane książki. Kilka z nich również czytałam i bardzo mi się podobały, Macomber, O'Neal, Gutowska-Adamczyk:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyniku i życzę, aby kwiecień był jeszcze lepszy pod względem czytelniczym, jak i prywatnym! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry wynik, ja niestety trojkowo nie przeczytalam niczego, ale moze uda mi sie to nadrobic w kolejnych miesiacach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są rzeczy ważne i ważniejsze ;-) Przeczytałam u Ciebie, że troszkę przystopowałaś z wyzwaniami. To zrozumiałe, że czasem okoliczności nie pozwalają na realizację zamierzeń ;-)

   Usuń
 7. Świetny wynik :) Życzę cudnych lektur na kwiecień :)

  OdpowiedzUsuń