środa, 23 stycznia 2013

9/2013 Najlepsze anegdoty o sławnych ludziach - Przemysław Słowiński

Wydawnictwo Videograf
Chorzów 2012
400 stron
Literatura polska
Gatunek: opowiastki humorystyczne

Najlepsze anegdoty o sławnych ludziach to kolejna książka, której nie można przeczytać „za jednych zamachem”, ponieważ jest to zbiór humorystycznych opowiastek dotyczących znanych osób, oraz ich wypowiedzi, które rozbawiły niejedną osobę. Nie sposób wymienić wszystkie nazwiska, jakie pojawiają się w książce, bo jest ich naprawdę wiele. Opowiastki dotyczą osób znanych całemu światu i takich, o których usłyszałam po raz pierwszy. Dla przykładu: w rozdziale ‘Malarze, rzeźbiarze’ znajdziemy anegdoty dotyczące takich sław jak Salvador Dali, Edgar Degas, Pablo Picasso oraz mniej znanych ludzi sztuki jak Manuel Hague, Leon Chwistek, czy Bernard Buffet.Wszystko zostało uporządkowane zgodnie z konkretną koncepcją autora, czyli według wykonywanego zawodu lub roli, jaką dana osoba pełniła. W obrębie rozdziału nie ma już dalszego porządkowania – są anegdoty o polskich i zagranicznych osobach, znanych lub mniej znanych. Historyjki są mniej lub bardziej zabawne - w zależności od gustu, ale jest ich tak dużo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.  

Książka jest solidnie wydana - to jest naprawdę pokaźny zbiór sporego formatu. Składa się aż z czterystu stron. Sam indeks osób ma około 40 stron. Jest też porządna bibliografia, na podstawie której Anegdoty zostały opracowane przez Przemysława Słowińskiego.

Dla mnie ta książka była doskonałym sposobem na dostarczenie sobie dawki optymizmu w dni, kiedy miałam kiepski humor. Leżała przy moim łóżku chyba z pół roku i była doskonałym lekarstwem na smutki. Zabrałam ją też ze sobą na wakacje – w podróży okazała się idealna. Czytaliśmy na głos te historie i mieliśmy ubaw po pachy. Polecam.


Dziękuję bardzo wydawnictwu Videograf za egzemplarz recenzencki.

4 komentarze:

 1. Lubię czasami takie książki poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Melanio, świetny sposób na odstresowanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam anegdoty :D Czuję, że to coś dla mnie, fajnie jest nieraz poczytać np. o gafach znanych osób albo o jakichś ciekawych przypadkach, które ich spotkały :) Pozdrawiam i zapraszam również do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tikichomiktaki, dziękuję, Twojego Chomiczka podczytuję :-)

  OdpowiedzUsuń