wtorek, 21 sierpnia 2012

Galeria uczuć – Alina Białowąs

Wydawnictwo Replika
Premiera 10.07.2012
274 strony
Literatura polska
Gatunek: literatura kobieca/obyczajowa/popularna

AUTOR: Alina Białowąs
O autorce można przeczytać na stronie Wydawnictwa Replika - LINK.

Strona autorki na FB - LINK.

MIEJSCE akcji:
Wrocław

CZAS akcji:
czasy współczesne

BOHATEROWIE:
Ola, Paweł jej mąż, teściowa, Edyta – przyjaciółka? rodziny, pani Fredzia – właścicielka galerii

TEMATYKA:
ona i on – problemy małżeńskie, problemy osobiste, zmiany w życiu

MOJE ODCZUCIA:
Trudno mi napisać coś oryginalnego o przeczytanej niedawno powieści Galeria uczuć, bo faktem jest, że tematyka związana z problemami damsko-męskimi, zmianami w życiu i dążeniem kobiety do samorealizacji do oryginalnych nie należy. Ale faktem jest również to, że książkę tę przeczytałam z przyjemnością.

Galeria uczuć to jedna z wielu książek, w których główna bohaterka w pewnym momencie swojego życia uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa, choć dotychczas tak jej się wydawało. Jej małżeństwo zaczyna się rozsypywać. Główne zajęcie czyli zajmowanie się domem przestaje być dla Oli satysfakcjonujące. Budzą się w niej niezrealizowane pragnienia i pasje i stopniowo Ola zaczyna je realizować. Pogarszająca się sytuacja małżeńska wymusza zmiany – Ola staje się niezależna, udowadnia sama sobie i przy okazji również innym, że jest kobietą silną i że da radę rozwiązać wszelkie problemy.

Mimo że temat dość popularny, jest jednak coś, co tę książkę wyróżnia. Jednak aby nie zepsuć kolejnym czytelnikom przyjemności czytania – napiszę jedynie tyle, że mam na myśli postawę Pawła – męża Oli. A co dokładnie mam na myśli nietrudno sprawdzić, bo książkę czyta się błyskawicznie. Jeśli dodać do tego lekki język, elementy humorystyczne i optymizm, powieść ta okazuje się w sam raz na popołudniowy relaks. Do tego tytuł idealnie dobrany do treści – jest i galeria, i sporo różnorakich uczuć...

POLECAM:
- miłośniczkom literatury kobiecej i tematyki związanej z problemami w małżeństwie, dążeniem do samorealizacji, zmianami w życiu, etc.

Krótko mówiąc:
krótko, lekko, optymistycznie


Bardzo dziękuję Wydawnictwu Replika za egzemplarz recenzyjny. 

6 komentarzy:

 1. widziałam tę książkę na stronie wydawnictwa, kiedy zastanawiałam się nad wyborem kolejnej lektury do zrecenzowania
  hmmm.. może dam się namówić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłośniczko Książek, łatwiej mi ją było przeczytać niż zrecenzować, bo jest mało charakterystyczna :-) Ale na wieczór z książką może być.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednak ostatnio wolę wyraziste lektury z charakterystycznymi postaciami i szukam czegoś co zapadłoby mi w pamięć na dłużej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę właśnie zaczynam czytać :) Jestem ciekawa czy moje odczucia pokryją się z Twoimi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mowo liter, wydaje mi się, że z książkami to nigdy nie wiadomo... Jednemu jakaś książka zapadnie w pamięć na długo, a ktoś inny zaraz zapomni... Ta jest dla mnie jedną z wielu :-)

  Aleksnardo, będę ciekawa Twojej opinii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp ( +2348104102662 ). I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń